Strona programu ratownictwa rowerowego Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa "ADIUTARE"

Dyżury zespołów rowerowych w czasie zabezpieczenia medycznego UEFA EURO 2012 TM w Gdańsku

W dniach 8 czerwca1 lipca 2012 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa “ADIUTARE” w Gdańsku razem ze Stowarzyszeniem Grupa Ratownicza “ALFA” i Polskim Czerwonym Krzyżem brało udział w jednym z największych i najdłuższych zabezpieczeń medycznych organizowanych na terenie Miasta Gdańska. Impreza, którą  zabezpieczaliśmy medycznie były Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 TM.
Podczas zabezpieczenia medycznego wykorzystywane były nasze patrole rowerowe. W dniach meczowych (10, 14, 18 i 22 czerwca) wspierani byliśmy przez Polski Czerwony Krzyż, który również zakupił rowery do swoich potrzeb.
Głównym terenem zabezpieczenia medycznego było Główne Miasto oraz drogi dojścia do stadionu PGE ARENA Gdańsk.
Patrole rowerowe składały się z ratownika medycznego/pielęgniarki i ratownika pierwszej pomocy lub dwóch ratowników medycznych/pielęgniarek.
Podczas zabezpieczenia medycznego pomocy udzielono kilkunastu osobom poszkodowanym, współpracowano z Policją, Strażą Miejską, Państwową Strażą Pożarną, Pogotowiem Ratunkowym oraz prowadzono ścisłą współpracę z MWSzO (Miejsko-Wojewódzkim Sztabem Operacyjnym).
Do trudnych momentów należał mecz Polska-Czechy, kiedy zostały do pomocy w Strefie Kibica UEFA EURO 2012 TM w Gdańsku ściągnięte nasze dodatkowe siły i środki.
Ogólnie w zabezpieczeniu medycznym wzięło udział ponad 90 ratowników z trzech organizacji w tym 15 osób zaangażowanych było w prowadzenie dyżurów na rowerach. Za koordynację tylu osób odpowiedzialni byli: z PCK – Izabela Chorzelska, z SGR “ALFA” – Grzegorz Kozłowski, z S.N.R.R. “ADIUTARE” – Arkadiusz Kuźmiński.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia wykonane w czasie zabezpieczenia medycznego prowadzonego w ramach dyżurów rowerowych (8.06.2012r.-22.06.2012r.).

(Arkadiusz Kuźmiński)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s